Четвер, 02.05.2024, 11:45
Вітаю Вас, Гість

11 клас

Типові завдання на контрольну роботу №1
" Постійний електричний струм. "

1. Опори провідників, послідовно з’єднаних в електричному колі, дорівнюють R1 = 5 Ом та R2 = 20 Ом. Напруга на першому резисторі 2 В. Знайдіть загальний опір кола. Яка напруга на другому резисторі?
2. Опори провідників паралельно з’єднаних в електричному колі дорівнюють R1 = 5 Ом та R2 = 20 Ом. Знайдіть загальний опір кола. Яка сила струму на другому резисторі, якщо на першому 0,5 А?
3. Зовнішній опір кола дорівнює 200 Ом, напруга на ньому 40 В, внутрішній опір батареї 5 Ом. Визначте силу струму короткого замикання.
4. У провіднику опором 200 Ом, увімкненому до елемента з ЕРС 5 В, сила струму дорівнює 0,5 А. Яка сила струму під час короткого замикання елемента?
5. Під час електролізу розчину кислоти за 2 хв виділилося 6 г водню. Яка потужність витрачається на нагрівання електроліту, якщо його опір 4 Ом?
6. Під час електролізу сульфатної кислоти за 10 год виділилося 36 г водню. Визначте опір розчину, якщо потужність струму 30 Вт.
7. Яку провідність мають електроліти, метали, напівпровідники, вакуум?
А) діркову Б) іонну В) електронну Г) електронно-діркову
8. Домішку з якою валентністю потрібно додати до кремнію для отримання n-області (p-області)? У ній – надлишок електронів чи дірок? Яким знаком вона заряджається при наявності p-n-переходу?


Типові завдання на контрольну роботу №4
" Геометрична оптика "

1. Кут між падаючим і відбитим променями зменшився на 30°. Як змінився кут падіння?
1. Кут падіння зменшився на 30°. Як змінився кут між падаючим і відбитим променями?
2. Промінь світла падає на плоску межу поділу двох середовищ. Кут падіння дорівнює 40°, кут між падаючим і заломленим променем 160°. Чому дорівнює кут заломлення?
2. Промінь світла падає на плоску межу поділу двох середовищ. Кут падіння дорівнює 40°, кут заломлення 70°. Чому дорівнює кут між відбитим і заломленим променем?
3. Кут між падаючим і відбитим променем дорівнює 140°. Чому дорівнює кут падіння?
3. Кут падіння дорівнює 70°. Чому дорівнює кут між падаючим і відбитим променем?
4. Обчислити швидкість світла в середовищі з показником заломлення n=2.
4. Обчислити показник заломлення середовища, якщо швидкість світла 100000 км/с.
5. Визначити відстань від збиральної лінзи до її зображення, якщо фокусна відстань лінзи – 3 см, відстань від лінзи до предмета – 2 см. Визначити її оптичну силу. Зробити побудову. Охарактеризуйте зображення.
5. Визначити відстань від розсіювальної лінзи до її зображення, якщо фокусна відстань лінзи – 4 см, відстань від лінзи до предмета – 3 см. Визначити її оптичну силу. Зробити побудову. Охарактеризуйте зображення.
5. Визначити відстань від збиральної лінзи до її зображення, якщо фокусна відстань лінзи – 2 см, відстань від лінзи до предмета – 3 см. Визначити її оптичну силу. Зробити побудову. Охарактеризуйте зображення.
5. Визначити фокусну відстань збиральної лінзи, якщо відстань від лінзи до її зображення – 3 см, відстань від лінзи до предмета – 2 см. Визначити її оптичну силу. Зробити побудову. Охарактеризуйте зображення.