Четвер, 02.05.2024, 03:47
Вітаю Вас, Гість
Питання на колоквіум №2

Тема 6. Магнітне поле.
Варіант 24.
Індукція магнітного поля.
1. Магнітне поле. 2. Чи зафіксуємо ми магнітне поле, якщо рухатимемось відносно заряду, який є нерухомим відносно Землі? 3. Монополь Дірака. 4. Від чого залежить сила, яка діє на провідник у магнітному полі? 5. Обчислити силу, яка діє на провідник довжиною 2 м, що знаходиться в магнітному полі перпендикулярно до його силових ліній, напруженість якого становить 10 А/м, по якому проходить струм силою 5 А. μ0=4π•10-7Н/А2. 6. Як зміниться сила, якщо поставити провідник під кутом 30° до силових ліній магнiтного поля? 7. Обчислити силу у випадку, якщо провідник розташований вздовж силових ліній магнiтного поля. 8. Як зміниться напруженість магнiтного поля, якщо помістити магніт у воду? 9. У якому напрямку діє сила на провідник зі струмом у випадку:
10. Одиниці вимірювання напруженості та індукції магнітного поля.
Варіант 25.
Закон Біо – Савара – Лапласа.
1. Обчислити iндукцiю магнiтного поля лінійного провідника довжиною 10 см, по якому проходить струм 2 А, на відстані 10 м від нього у перпендикулярному до нього напрямку. μ0=4π•10-7Н/А2.
2. Куди напрямлена силова лінія iндукцiї магнiтного поля у цій точці? 3. Як зміниться індукція магнiтного поля у даній точці, якщо поряд з провідником зі струмом помістити ще один провідник із таким же співнапрямленим струмом; з протилежно напрямленим струмом? 4. Обчислити iндукцiю магнiтного поля лінійного провідника довжиною 10 см, по якому проходить струм 2 А, на відстані 10 м від нього по прямій, що є продовженням цього провідника.
5. Чому рівна індукція магнiтного поля безпосередньо біля тонкого провідника зі струмом? 6. Що таке вихрове поле? Чи магнітне поле є вихровим?
Варіант 26.
1. Яку форму мають силові лінії прямого струму? 2. Як визначити їх напрям? 3. Як залежить індукція магнiтного поля прямого провідника від відстані від нього? 4. Що таке вихрове поле? 5. Чи магнітне поле є вихровим? 6. Показати на малюнку, які сили діють на паралельні провідники із співнапрямленими струмами, пояснити. 7. Показати на малюнку, які сили діють на паралельні провідники із протилежно напрямленими струмами, пояснити. 8. Обчислити iндукцiю магнiтного поля безмежно довгого лінійного провідника, по якому проходить струм 2 А, на відстані 10 м від нього.
Варіант 27.
Теорема про магнiтну циркуляцiю.
1. Обчислити циркуляцiю iндукцiї магнiтного поля безмежно довгого лінійного провідника, по якому проходить струм 2 А, по охоплюючому провідник коловому контурі радіусом 10 м. μ0=4π•10-7Н/А2. 2. Як зміниться циркуляція, якщо радіус контура збільшити вдвічі? 3. Як зміниться циркуляція, якщо силу струму збільшити вдвічі? 4. Обчислити циркуляцiю iндукцiї магнiтного поля лінійного провідника по охоплюючому провідник коловому контурі радіусом 10 м, якщо у кожній точці контура В=2 Тл. 5. Як зміниться циркуляція, якщо радіус контура збільшити вдвічі, а індукція на контурі буде такою ж? 6. Обчислити циркуляцiю iндукцiї магнiтного поля колового провідника, по якому проходить струм 2 А, по охоплюючому провідник коловому контурі радіусом 10 м, якщо обидва кола лежать в одній площині.
Варіант 28.
1. Формула для сили Лоренца. 2. Обчислити силу Лоренца, діючу на заряд величиною 0,001 Кл, що рухається у магнітному полі з індукцією 0,1 Тл зі швидкістю 100 м/с перпендикулярно до силових ліній.
3. Вказати напрям сили. 4. По якій траєкторії рухається заряд? 5. Обчислити силу Лоренца, якщо цей заряд рухається під кутом 30° до силових ліній магнiтного поля.
6. Вказати напрям сили. 7. По якій траєкторії рухається заряд? 8. Обчислити силу Лоренца, якщо цей заряд рухається вздовж силових ліній магнiтного поля. 9. Вказати напрям сили. 10. По якій траєкторії рухається заряд? 11. Обчислити роботу сили Лоренца в останньому випадку, якщо заряд пройшов відстань 10 м.
Варіант 29.
Контур зi струмом у магнiтному полi
1. У який бік обертається рамка, якщо її площина знаходиться під кутом 0°<α<90° до силових ліній магнiтного поля? Навести рисунок, на якому показати напрямки сил. 2. Магнiтний момент струму, його напрям, одиниці вимірювання. 3. Як зорієнтована рамка із струмом відносно магнітного поля у положенні стійкої рівноваги? Навести рисунок (вигляд зверху), на якому показати напрямки струму та сил. 4. Як зорієнтована рамка із струмом відносно магнітного поля у положенні нестійкої рівноваги? Навести рисунок (вигляд зверху), на якому показати напрямки струму та сил. 5. У який бік обертається рамка, якщо її площина паралельна до силових ліній магнiтного поля? Навести рисунок (вигляд зверху), на якому показати напрямки струму та сил. 6. Обчислити магнiтний момент квадратної рамки (сторона квадрата – 20 см), по якій іде струм 100 мА. 7. Пояснити, чому рамка із струмом втягується або виштовхується з неоднорідного магнітного поля.
Тема 7. МАГНЕТИКИ
Варіант 30.
1. Магнiтний момент струму, його напрям, одиниці вимірювання. 2. Чому електрон має орбітальний магнітний момент? 3. Що таке спін електрона? 4. З чого складається магнiтний момент атома? 5. Чому рівний магнiтний момент атома гелію, пояснити. 6. Чому рівний магнiтний момент молекули водню, пояснити. 7. Зробити малюнок атома водню і показати напрям магнiтного моменту. 8. Обчислити орбітальний магнітний момент елект¬рона, який оберта¬ється навколо ядра водню по орбіті радіусом 5,3•10-11 м з періодом 1,5•10-16 с. Заряд електрона е=1,6•10-19 Кл. 9. Як взаємодіють з магнітним полем парамагнетики, діамагнетики, феромагнетики?
Варіант 31.
1. Вектор намагнiченостi, одиниці вимірювання. 2. Які типи магнетиків Ви знаєте? 3. Обчислити вектор намагнiченостi гелію у зовнішньому магнітному полі, якщо його концентрація 2•1024 атомів на м3, а магнiтний момент атома 3•10-30 А•м2. 4. Що таке магнiтна сприйнятливiсть та проникнiсть? Одиниці вимірювання. 5. Обчислити вектор намагнiченостi парамагнетика (χ=0,0001) у зовнішньому магнітному полі напруженістю 100 А/м. 6. Одиниця вимірювання магнітної сталої. 7. Чому рівні магнiтна сприйнятливiсть та проникнiсть для вакууму та різних магнетиків? 8. Як зміниться індукція магнітного поля у парамагнетику (χ=0,0001) порівняно з вакуумом? 9. Як зміниться напруженість магнітного поля у парамагнетику (χ=0,0001) порівняно з вакуумом? 10. При прикладенні до магнетика зовнішнього магнітного поля напруженістю 40 А/м у ньому виникає внутрішнє магнітне поле намагніченості (вектор намагніченості) величиною 4 мА/м, співнапрямлене з зовнішнім. Обчислити магнітну сприйнятливість, відносну магнітну проникність та індукцію магнітного поля зовні і всередині магнетика. До якого типу відноситься даний магнетик?
Варіант 32.
Дiамагнетизм.
1. Чому у відсутності магнітного поля магнітний момент в атома гелію відсутній? 2. У який бік діє сила Лоренца на електрон, який обертається навколо ядра за годинниковою стрілкою (якщо дивитись зверху), а магнітне поле напрямлене вниз? 3. Як зміниться швидкість орбітального руху цього електрона у магнітному полі? 4. Як зміниться орбітальний момент цього електрона у магнітному полі? 5. У який бік діє сила Лоренца на електрон, який обертається навколо ядра проти годинникової стрілки (якщо дивитись зверху), а магнітне поле напрямлене вниз? 6. Як зміниться швидкість орбітального руху цього електрона у магнітному полі? 7. Як зміниться орбітальний момент цього електрона у магнітному полі? 8. Як напрямлений результуючий момент атома у цьому полі? 9. Як зміниться індукція магнітного поля у діамагнетику (χ= ─0,0001) порівняно з вакуумом? 10.Як зміниться напруженість магнітного поля у діамагнетику (χ= ─0,0001) порівняно з вакуумом?
Варіант 33.
Парамагнетизм.
1. Необхідна умова для того, щоб речовина була парамагнетиком. 2. Чому вектор намагніченості парамагнітної речовини у відсутності магнітного поля =0? 3. Чому у парамагнітної речовини у магнітному полі з’являється вектор намагніченості? 4. Який напрям вектора намагніченості відносно зовнішнього магнітного поля? 5. Закон Кюрі. 6. Як зміниться намагніченість парамагнетика при його нагріванні від 0ºС до 273ºС? 7. Обчислити вектор намагніченості парамагнетика, якщо орбітальний магнітний момент атома pm=8•10-24 А•м2, речовина містить 3•1029 атомів на 1 м3, вздовж ліній зовнішнього магнітного поля напрямлені магнітні моменти 55% атомів, решта атомів мають магнітні моменти, напрямлені проти ліній зовнішнього магнітного поля. 8. Як зміниться індукція магнітного поля у парамагнетику (χ=0,0001) порівняно з вакуумом? 9. Як зміниться напруженість магнітного поля у парамагнетику (χ=0,0001) порівняно з вакуумом? 10. Чи мають парамагнетики діамагнітні або феромагнітні властивості?
Варіант 34.
Феромагнетизм.
1. Що таке феромагнетик? 2. Гiстерезис. Нарисувати петлю гістерезису і пояснити її хід. 3. Намагніченість насичення. Причина існування максимуму намагніченості. 4. Залишкова намагніченість. 5. Коерцитивна сила. 6. Що потрібно зробити, щоб намагніченість постійного магніту зменшилась до нуля (3 способи). 7. Точка Кюрi. 8. Обчислити магнітний момент атома заліза, якщо в 1 м3 міститься 8,4•1028 атомів, а намагніченість насичення – 17,5•105 А/м. 9. Домени. 10. Чому феромагнетик після відключення зовнішнього магнітного поля залишається намагніченим?
Тема 8. ЕЛЕКТРОМАГНІТНА ІНДУКЦІЯ
Варіант 35.
1. Потік вектора магнітної індукції: формула, одиниці вимірювання. 2. Теорема Остроградського – Га¬уса для магнітного поля. 3. Пояснити з рисунком, як у провіднику, який рухається в магнітному полі, перерозподіляються заряди, та у який бік іде струм, якщо кінці провідника замкнути. 4. В якому випадку у провіднику, який рухається в магнітному полі, не виникає ЕРС індукції? 5. Як перерозподіляться заряди у провіднику, якщо його обертати навколо осі, яка проходить через середину провідника перпендикулярно до нього вздовж силових ліній магнітного поля? 6. Закон електромагнітної індукції Фарадея: формула, формулювання. 7. Рамка перебуває в магнітному полі. Її пронизує магнітний потік 12 Вб. Як повинен змінитись магнітний потік протягом 1 с, щоб у рамці виникла ЕРС індукції 6 В? 8. Рамка перебуває в однорідному магнітному полі перпендикулярно до його силових ліній. Її пронизує магнітний потік 0,12 Вб. За скільки часу рамка повинна зробити один оберт, щоб у ній виникла середня ЕРС індукції 6 В? 9. Чи будуть перерозподілятись електричні заряди по крилах птаха, який летить горизонтально у магнітному полі Землі над магнітним полюсом? над магнітним екватором?
Варіант 36.
1. Правило Ленца. 2. Пояснити, як, користуючись правилом Ленца, визначити напрям струму у рухомому провіднику прямокутної рамки. 3. Показати на малюнку напрям індукційного струму в рамці при зростанні напруженості магнітного поля. 4. Показати на малюнку напрям індукційного струму в рамці при зменшенні напруженості магнітного поля. 5. Чи виникне в рамці індукційний струм, якщо вона буде обертатись у магнітному полі? Пояснити. 6. Екстраструм самоіндукції, чи потрібне для його виникнення зовнішнє магнітне поле? 7. По коловій рамці йде за годинниковою стрілкою зростаючий струм. Визначити напрям екстраструму самоіндукції. 8. По коловій рамці йде за годинниковою стрілкою спадаючий струм. Визначити напрям екстраструму самоіндукції. 9. По коловій рамці йде проти годинникової стрілки зростаючий струм. Визначити напрям екстраструму самоіндукції. 10. По коловій рамці йде проти годинникової стрілки спадаючий струм. Визначити напрям екстраструму самоіндукції. 11. Принцип стійкості Ле-Шательє.
Варіант 37.
1. Індуктивність, одиниці вимірювання. 2. Чи залежить індуктивність котушки від кількості витків? 3. Чи залежить індуктивність котушки від сили струму в котушці? 4. Що таке соленоїд? 5. Яке магнітне поле називається однорідним? 6. Яка частота змінного магнітного поля всередині досліджуваного у лабораторній роботі соленоїда? 7. Чому рівна відносна магнітна проникність всередині досліджуваного соленоїда? 8. Зобразити силові лінії магнітного поля соленоїда. 9. Чи зміниться величина ЕРС індукції в індикаторній котушці, якщо всередину вставити залізне осердя? 10. Яким чином в індикаторній котушці виникає струм? 11. Побудувати графік залежності напруженості магнітного поля всередині соленоїда від координати x вздовж осі соленоїда. 12. Обчислити індуктивнiсть соленоїда, якщо при струмі 2 А його пронизує магнітний потік 4•10-5 Вб.
Варіант 38.
1. Струм соленоїда величиною 2 А викликає в індикаторній котушці виникнення магнітного потоку величиною 2•10-6 Вб. По індикаторній котушці проходить струм величиною 2 мкА. Обчислити величину магнітного потоку через соленоїд, викликаного струмом індикаторної котушки. 2. Обчислити енергiю магнiтного поля соленоїда, по якому проходить струм величиною 2 А, індуктивнiсть соленоїда 1,2•10-5 Гн. 3. По контуру проходить постійний струм величиною 10 А. Визначити ЕРС, яка наводиться в сусідньому контурі, якщо коефіцієнт взаємоіндукції між ними становить 10 Гн. 4. По контуру проходить струм, який протягом 1 с рівномірно змінюється від 0 до 10 А. Визначити ЕРС, яка наводиться в сусідньому контурі, якщо коефіцієнт взаємоіндукції між ними становить 10 Гн.
Тема 9. ЗМІННИЙ СТРУМ
Варіант 39.
1. Квазiстацiонарнi процеси. 2. Чи можна вважати змінний струм квазістаціонарним, якщо його частота становить 50 Гц, а передається він по дротах на відстань 10 км? 3. З якою швидкістю поширюється струм по дротах? 4. Скільки часу необхідно, щоб струм обійшов навколо земної кулі (відстань в 40 000 км)? 5. Чи всі електрони встигнуть за цей час здійснити кругосвітню подорож? 6. За скільки часу струм робить одне коливання, якщо його частота становить 50 Гц? 7. Визначити довжину хвилі струму частотою 50 Гц. 8. Як зміниться період коливань струму, якщо збільшити його частоту в 4 рази? 9. Як зміниться при цьому швидкість поширення струму?
Варіант 40.
1. Явище електромагнітної індукції. 2. Чи виникне ЕРС у провіднику, якщо його провести над постійним магнітом? 3. Як повинна бути зорієнтована вісь обертання рамки відносно магнітного поля, щоб у ній виникла ЕРС? 4. Чи зміниться ЕРС рамки, якщо збільшити частоту її обертання в магнітному полі? 5. Чи зміниться ЕРС рамки, якщо збільшити кількість витків у ній? 6. Чи зміниться ЕРС рамки, якщо поміняти місцями полюси магніту? 7. Визначити частоту струму в колі рамки, якщо у ній при обертанні в магнітному полі створюється ЕРС частотою 50 Гц, а опір кола становить 5 Ом. 8. Чи виникне в рамці ЕРС, якщо вона є нерухомою, а магніти обертаються навколо неї? 9. Визначити кругову частоту (в рад/с), якщо частота струму становить 50 Гц. 10. Як знімають струм з рамки, що обертається? 11. Визначити амплітудне значення ЕРС рамки площею 0,1 м2, що обертається в магнітному полі з індукцією 0,1 Тл з частотою 50 Гц. 12. Побудувати графік залежності ЕРС рамки від часу.
Варіант 41.
1. У яких межах може знаходитись різниця фаз між струмом і напругою змінного струму? 2. Яка різниця фаз, якщо у коло ввімкнено тільки активний опір? 3. Зобразити схему включення активного опору у коло змінної напруги. 4. Частота змінного струму ─ 50 Гц, у коло ввімкнено тільки активний опір. Через скільки часу після досягнення амплітудного значення напруги струм досягне свого амплітудного значення? 5. У коло ввімкнено тільки активний опір 100 Ом. Амплітудне значення напруги становить 50 В. Визначити значення струму в цей момент часу. 6. Векторна діаграма для кола з активним опором. 7. Векторна діаграма для кола з активним опором через чверть періоду. 8. Як активний опір залежить від частоти струму? 9. Записати вираз для струму, якщо напруга у колі з активним опором змінюється за законом U=U0cos(ω0t+φ). 10. Визначити кругову частоту (в рад/с), якщо частота струму становить 50 Гц. 11. Визначити період коливань, якщо частота струму становить 50 Гц.
Варіант 42.
1. Яка різниця фаз між струмом і напругою, якщо у коло ввімкнено індуктивний опір? 2. Зобразити схему включення індуктивного опору у коло змінної напруги. 3. Період коливань змінного струму ─ 0,01 с, у коло ввімкнено індуктивний опір. Через скільки часу після досягнення амплітудного значення напруги струм досягне свого амплітудного значення? 4. У коло ввімкнено індуктивний опір 100 Ом. Амплітудне значення напруги становить 50 В. Визначити значення струму в цей момент часу. 5. Векторна діаграма для кола з індуктивним опором. 6. Векторна діаграма для кола з індуктивним опором через чверть періоду. 7. Як індуктивний опір залежить від частоти струму? 8. Записати вираз для струму, якщо напруга у колі з індуктивним опором змінюється за законом U=U0cos(ω0t+φ). 9. Визначити кругову частоту (в рад/с), якщо частота струму становить 50 Гц. 10. Визначити період коливань, якщо частота струму становить 50 Гц.
Варіант 43.
1. Яка різниця фаз між струмом і напругою, якщо у коло ввімкнено ємнісний опір? 2. Зобразити схему включення ємнісного опору у коло змінної напруги. 3. Період коливань змінного струму ─ 0,01 с, у коло ввімкнено ємнісний опір. Через скільки часу після досягнення амплітудного значення напруги струм досягне свого амплітудного значення? 4. У коло ввімкнено ємнісний опір 100 Ом. Амплітудне значення напруги становить 50 В. Визначити значення струму в цей момент часу. 5. Векторна діаграма для кола з ємнісним опором. 6. Векторна діаграма для кола з ємнісним опором через чверть періоду. 7. Як ємнісний опір залежить від частоти струму? 8. Записати вираз для струму, якщо напруга у колі з ємнісним опором змінюється за законом U=U0cos(ω0t+φ). 9. Визначити кругову частоту (в рад/с), якщо частота струму становить 50 Гц. 10. Визначити період коливань, якщо частота струму становить 50 Гц.
Варіант 44.
1. Схема з послідовно ввімкненими активним, індуктивним і ємнісним опорам. 2. Чи обов’язково струми або напруги на цих опорах однакові? 3. Формули для індуктивного та ємнісного опорів. 4. Векторна діаграма для випадку RC>RL. У яких межах знаходиться зсув фаз у цьому випадку? 5. Векторна діаграма для випадку RC < RL. У яких межах знаходиться зсув фаз у цьому випадку? 6. У якому випадку зсув фаз у даному колі може бути рівний нулю? ±90º? >90º? 7. Імпеданс, формула. 8. Реактивний опір, формула. 9. Як величина імпедансу залежить від частоти струму? 10. Як кут зсуву фаз залежить від частоти струму?
Варіант 45.
1. Графік зміни напруги, струму і потужності у колі з активним опором. 2. Обчислити ефективне значення напруги, якщо амплітудне значення ─ 300 В. 3. Обчислити середню потужність струму у колі з активним опором, якщо амплітудні значення напруги ─ 300 В, струму ─ 4 А. 4. Графік зміни напруги, струму і потужності у колі тільки з індуктивним опором. 5. Графік зміни напруги, струму і потужності у колі тільки з ємнісним опором. 6. Обчислити середню потужність струму у такому колі, якщо амплітудні значення напруги ─ 300 В, струму ─ 4 А. 7. Визначити коефіцієнт потужності змінного струму у випадках, якщо кут зсуву фаз становить 0º; 60º; 90º. 8. Обчислити середню потужність струму, якщо амплітудні значення напруги ─ 300 В, струму ─ 4 А, а зсув фаз становить 60º.
Тема 10. ЕЛЕКТРИЧНІ КОЛИВАННЯ
Варіант 46.
1. Зобразити коливальний контур. 2. Як змінюється сила струму при розрядці конденсатора від максимального заряду до нуля? 3. Який напрям ЕРС самоіндукції котушки і як вона змінюється за величиною? 4. Якого значення досягає сила струму та ЕРС самоіндукції котушки в момент повної розрядки конденсатора? 5. Який напрям ЕРС самоіндукції по відношенню до напрямку струму у випадку зменшення сили струму? 6. Закон Ома для неоднорідної ділянки кола для коливального контуру. 7. Дифрівняння власних електричних коливань та його розв’язок. 8. Формула Томсона. 9. Як зміниться частота та період власних коливань контуру, якщо збільшити індуктивність котушки в 4 рази? 10. Як зміниться частота та період власних коливань контуру, якщо збільшити ємність конденсатора в 4 рази? 11. Енергія електричного поля конденсатора, енергія магнітного поля котушки. 12. Які перетворення енергії відбуваються в коливальному контурі?
Варіант 47.
1. Зобразити коливальний контур з активним опором. 2. Закон Ома для неоднорідної ділянки кола для такого коливального контуру. 3. Графік зміни напруги на конденсаторі від часу. 4. Як зміниться частота та період коливань контуру при збільшенні активного опору? 5. Час затухання. 6. У скільки разів зменшується амплітуда коливань протягом одного періоду, якщо логарифмічний декремент затухання δ=1? 7. Обчислити логарифмічний декремент затухання, якщо період коливань становить 1 с, а амплітуда коливань за 3 с зменшується в 27 разів. 8. У якому випадку частота коливань може стати рівною нулю?
Варіант 48.
1. Зобразити коливальний контур для вимушених коливань. 2. Закон Ома для неоднорідної ділянки кола у випадку вимушених коливань. 3. Зобразити графічно розв’язок дифрівняння для вимушених коливань. 4. Як залежить частота вимушених коливань від частоти власних коливань контуру? 5. Від чого залежить частота вимушених коливань? 6. Якою повинна бути частота вимушених коливань, щоб їх амплітуда була максимальною? 7. Якою повинна бути частота змінного струму в колі з активним, індуктивним і ємнісним опорами, щоб вектор напруги співпадав за напрямом з вектором струму? 8. При якій частоті змінного струму імпеданс досягне мінімального значення? 9. Вираз для резонансної частоти.
Тема 11. ЕЛЕКТРОМАГНIТНЕ ПОЛЕ
Варіант 49.
Основнi положення теорiї Максвелла 1. Електронна густина розташована навколо атома нерівномірно. Чи враховує це теорія Максвелла? 2. Чи згідно теорії властивості речовини у різних точках різні? 3. Взаємодія між струмами відбувається миттєво чи впродовж певного часу? 4. Чи може існувати світловий промінь після вимкнення джерела світла? 5. Чи враховує теорія Максвелла зміну електричного поля внаслідок орбітального руху електронів? 6. Як згідно теорії взаємодіють між собою електрони різних атомів? 7. Чи може існувати постійне електричне поле окремо від магнітного або навпаки? 8. Чи може існувати змінне електричне поле окремо від магнітного або навпаки? 9. Чи бере до уваги теорія магнітне поле, створене електронами, що рухаються по орбіталях?
Варіант 50.
1. Вихровi поля. 2. Чи є вихровим магнітне поле постійного магніту? 3. Чи є вихровим електричне поле заряду? 4. Чи створює постійний магніт вихрове електричне поле? 5. Чи створює постійний струм вихрове магнітне поле? 6. Обчислити циркуляцiю напруженості магнiтного поля безмежно довгого лінійного провідника, по якому проходить струм 2 А, по охоплюючому провідник коловому контурі радіусом 10 м. 7. Обчислити напруженість магнiтного поля на цьому контурі. 8. Обчислити циркуляцiю напруженості магнiтного поля по коловому контурі радіусом 10 м, якщо через поперечний переріз, на який спирається цей контур, проходить струм густиною 1 А/м2. 9. Обчислити циркуляцiю напруженості електричного поля, якщо магнітний потік, що пронизує відповідний контур, щосекунди зростає на 10 вебер. 10. Чи буде постійним електричне поле? 11. Чи здатне таке електричне поле викликати струм у провідному замкнутому контурі? 12. Чи зміниться електричне поле, якщо магнітний потік буде спадати з такою ж швидкістю?
Варіант 51.
Струм змiщення 1. Чи виникне навколо лінійного провідника вихрове магнітне поле, якщо вздовж нього діє постійне електричне поле? 2. Чи виникне вихрове магнітне поле в вакуумі при зменшенні напруженості електричного поля? 3. Чи зміниться магнітне поле, якщо напруженість електричного поля буде зростати? 4. Обчислити циркуляцiю напруженості магнiтного поля по коловому контурі радіусом 10 м, якщо потік індукції електричного поля, що пронизує контур, щосекунди зростає на 10 Кл. 5. Обчислити напруженість магнiтного поля на цьому контурі. 6. Обчислити величину струму зміщення, який виник при цьому. 7. Обчислити густину струму зміщення. 8. Обчислити струм зміщення крізь контур площею 0,1 м2, якщо через нього проходить постійне електричне поле з індукцією 10 Кл/м2. 9. Одиниця вимірювання струму зміщення.
Варіант 52.
1. Записати систему рівнянь Максвелла. 2. Які знаєте причини виникнення вихрового магнітного поля? 3. Які знаєте причини виникнення вихрового електричного поля? 4. У якому випадку змінне магнітне поле викличе виникнення також змінного вихрового електричного поля? 5. У цьому випадку змінне електричне поле у свою чергу викличе виникнення вторинного змінного магнітного поля. Що можна сказати про його напрямок по відношенню до первинного магнітного поля? 6. Чому потік індукції магнітного поля через замкнуту поверхню рівний нулю (ІІІ рівняння Максвелла)? 7. Що таке ρ в IV рівнянні Максвелла, одиниця вимірювання. 8. Сформулювати теорему Остроградського – Гауса для iндукцiї електричного поля.