Четвер, 02.05.2024, 02:34
Вітаю Вас, Гість

8 клас

Типові завдання на контрольну роботу №4
" Закон Ома. Послідовне та паралельне з’єднання. "

1. До провідника, що має опір 2 Ом, підключено напругу 6 В. Провідник змінили на інший з опором 5 Ом. Якою має бути напруга, щоб сила струму не змінилась?
Допомога:
I=U/R;
U=IR

2. По провіднику, що має опір 2 Ом, протікає струм 1 А. Провідник змінили на інший з опором 10 Ом. Яке числове значення сили струму при такій самій напрузі?
Допомога:
U=IR;
I=U/R

3. Опори провідників, послідовно з’єднаних в електричному колі, дорівнюють R1 = 10 Ом та R2 = 20 Ом. Напруга на першому резисторі 2 В. Знайдіть загальний опір кола. Яка напруга на другому резисторі?
Допомога:
R=R1+R2;
I=U/R
U=IR


4. Опори провідників, паралельно з’єднаних в електричному колі, дорівнюють R1 = 6 Ом та R2 = 12 Ом. Знайдіть загальний опір кола. Яка сила струму на другому резисторі, якщо на першому 0,5 А?
Допомога:
R=R1∙R2/(R1+R2);
U=IR
I=U/R


5. Шість однакових резисторів по 15 Ом кожен з'єднані послідовно. Визначте загальний опір з'єднання.
Допомога:
R=n∙R0;


6. Шість однакових резисторів по 15 Ом кожен з'єднані паралельно. Визначте загальний опір з'єднання.
Допомога:
R=R0/n;


7. Довжину провідника зменшили в три рази. Як зміниться значення струму при незмінній напрузі? Як зміниться значення напруги при незмінній силі струму?
Допомога:
Опір провідника пропорційний до його довжини;
I=U/R;
U=IR

8. Напруга на ділянці кола, яка містить два резистори з опорами 4 Ом та 6 Ом, дорівнює 6 В. Знайдіть силу струму, що протікає через кожний резистор при послідовному з'єднанні.
Допомога:
R=R1+R2;
I=U/R


9. Напруга на ділянці кола, яка містить два резистори з опорами 4 Ом та 6 Ом, дорівнює 6 В. Знайдіть силу струму, що протікає через кожний резистор при паралельному з'єднанні.
Допомога:
I=U/R